Červen 2018

Sobota 30.06.2018

30. června 2018 v 23:03 | Lele |  What I Eat In a Day
Tak tu máme první článek s mým jídelníčkem a asi nezačneme zrovna pozitivněSmějící se. Mám kilo nahoře. Včera jsem totiž byla večer v restauraci a snědla jsem víc, než bych měla. Navíc jsem dostala měsíčky a to mi váha vždycky vyskočí nahoru. Ale nijak se z toho nehroutím, dneska jsem zase jedla podle plánu a vím, že to půjde zase dolů.

Snídaně: řecký jogurt, protein, vločky (263 kcal)
Oběd: salát s kuřecím masem, žitný chéb (405 kcal)
Svačina: rýžový pudink (106 kcal)
Večeře: toast s arašídovým máslem, banán (252 kcal)
Druhá večeře: kuřecí maso, rýže (361 kcal)


Jak se stravuji? | IIFYM

29. června 2018 v 17:24 | Lele
Moc vám všem děkuju za komentáře u prvního článku, jste fakt hrozně milé!
Předtím než vám sem na blog začnu přidávat články ohledně mých jídelníčků z běžného života, chci vám stručně shrnout jak se vlastně momentálně stravuji. Je dost možné, že časem budu svoje stravování měnit, ale o tom se případně dozvíteUsmívající se
Dost z vás už pravděpodobně slyšelo o metodě If It Fits Your Macros (IIFYM) neboli flexibilní stravování. V podstatě jediné o co v této metodě jde je jíst podle odpovídajícího množství makronutrientů (případně kalorií).


Welcome!

26. června 2018 v 9:12 | Lele
Ahojte! Vítejte na mém bloguUsmívající se V tomtu článku vám krátce shrnu, kdo jsem a co na tomto blogu můžete čekat. Tak jdeme na to!

Kdo je vlastně Lele?
Lele se sice oficiálně nejmenuju, ale už mi nikdo neřekne jinak, takže pod tímto jménem budu vystupovat i tady. Je mi devatenáct let, mám po maturitě a na podzim mě čeká vysoká škola. Dělám závodně sportovní gymnastiku, kterou úplně bezmezně miluju.
Vedu docela normální život. Mám super rodinu, úžasné kamarády, brigádu v kavárně a dělám (většinou) věci, co mě baví. Jedna věc se se mnou ale už léta táhne a dost mi komplikuje život.
Když mi bylo tak 15 a začala jsem mít trochu ženské křivky, nelíbily se mi. A tak jsem začala hladovět. To sice zabralo, ale tělo si rychle řeklo o energii, kterou jsem mu odepírala. Neskutečně jsem se přejedla všeho, co mi padlo pod ruku, čímž jsem se dostala do "začarovaného kruhu", ze kterého nešlo ven.
Střídavě jsem hladověla a přejídala se. Kila šla nahoru a já se dostala až do tohoto bodu, kde jsem se sebou hrozně nespokojená. A to není jenom o tom, jak vypadám. Hlavně vím, že tímto životním stylem svému tělu hrozně ubližuju.
Mým cílem tedy je, dát svoje tělo (a hlavně svoji hlavu) do kupy. Naučit se ho mít ráda a dělat pro něj maximum. Taky se potřebuju dostat trochu do formy, protože mi nadbytečná kila překáží v gymnastice. S každým kilem jsou odrazy, přemety, salta a další prvky mnohem těžší. Jsem sice v gymnastice na dobré úrovni a mám dobré výsledky, ale samozřejmě chci být ještě lepší. Přece jenom, sport a strava jdou ruku v ruce.

Co vás čeká na tomto blogu?
Na tomto blogu budete moct sledovat moji cestu ven ze "začarovaného kruhu" a boj za lepší já, jak fyzicky, tak psychicky. Budu sem přidávat svoje jídelníčky, jak cvičím, jak bojuju se záchvatovým přejídáním, nějaké tipy, rady a mnoho dalšího. Sama uvidím, jakým směrem se tento blogu bude ubíratSmějící se. Každopádně chci být maximálně upřímná a samozřejmě pokud uklouznu a zase se přejím (což je dost možné, že se stane), tak to budete vědět.UPOZORNĚNÍ! V tomto článku často používám slovo "přejídání" a píšu o tom, jako by to bylo něco, čeho bych se potřebovala zbavit. Mluvím zde totiž o záchvatovém přejídání jako o PPP (poruše příjmu potravy), kdy se nacpávám neskutečným množstvím jídla dokud mi není fyzicky extrémně špatně. Častokrát jsem tyto stavy řešila projímadly nebo jinými zdraví škodlivými metodami.
Nemluvím tu o tom přejídaní, kdy si dáme druhou porci večeře a ještě s dezertem, protože všichni moc dobře víme, že nacpat si čas od času pupek je prostě potřebaSmějící se
Zároveň nechci nijak generalizovat, někoho se dotknout nebo někoho k něčemu navádět. Jelikož si v menu můžete přečíst moji výšku, váhu a BMI, můžete si odvodit, že nejsem obézní, ani nemám nadváhu. Proto nechci, aby z mého blogu vyplynulo, že lidé se stejným nebo vyšším BMI musí hubnout. Každé tělo je jiné a tahle čísla o něm vypoví jen naprosté minimum. Celý tento "projekt" vychází jenom z mé nespokojenosti a touze se svým tělem něco udělat.


Děkuji moc za přečtení článku! Doufám, že se vám u mě na blogu bude líbitUsmívající se
Lele